Дома Тагови питулици со сирење

Таг: питулици со сирење

Воздушести питулици со сирење кои можат да се замрзнат и кога...

Она што го сакам кај овие питулици е тоа што можат да се замрзнат. Кога имате послободно време направете поголема количина и замрзнете ги,...

Потпечени питулици со лукче и мелени ореви, а може и само...

Фото и рецепт: Natasa Nicovska За прави кашесто тесто како за палачинки, но само од брашно, вода и сол. Корите се печат во тава питуличарка...