Дома Тагови пита со кори

Таг: пита со кори

ПИТА СО БЛИТВА-НА МАКЕДОНСКИ НАЧИН: Кога ја печам со отворен прозор,...

Оваа пита се приготвува речиси во секој крај од Македонија и во зависност од поднебјето си има и различно име. Најпозната е под името...

ПИТА СО КИСЕЛО МЛЕКО: Се приготвува за 10, а се јаде...

Еве една одлична идеја за појадок, вечера а може да се послужи и за ручек со некоја свежа салата. Потребни ви се готови кори...

Ова е највкусната пита со спанаќ која се прави за 10...

Сите сакаме да јадеме пита со тенки кори и вкусн фил, но не сме сите вешти со тестото и во развлекување на кори. За...

„Жалам што не го знаев овој рецепт порано“: Пита со разлистано...

„Мора да признам дека овој рецепт не е мој, туку го видов некаде и го испробав, а питата излезе одлично, дури и подобро од...

ДИЕТАЛНА ПИТА: Има малку калории, но изобилува со хранливи материи

Домашна диетална и здрава пита која изобилува со хранливи материи. Корите се филуваат со многу зеленчук, пред сè со праз кој освен што е...

Едноставна пита со совршен вкус…Штом го добив рецептот веднаш се најде...

Ручек - прсти да излижеш! Потребни состојки: 500 г кори за пита 1 средна главица кромид 500 г мелено месо по избор 3 средни компири Зачини по вкус, сол, вегета,...