Дома Тагови пита без брашно

Таг: пита без брашно

ПИТА БЕЗ БРАШНО И БЕЗ КОРИ: Не ви е потребен ниту...

За да ја приготвите оваа пита не треба да сте вешти во кујна, не ви се потребни ниту кори, ниту брашно, ниту квасец. Всушност,...