Дома Тагови пилешко со компир

Таг: пилешко со компир

Млад компир со пилешко и павлака се јадење за чиста десетка...

Поздрав драги мои пријатели, почитувани домаќинки и домаќини. Денешниот рецепт сигурна сум дека ќе ве воодушеви. Толку брз и вкусен ручек од кој сите...

Ручек прсти да излижеш: пилешки шницли на компир

Потребни состојки: 500 г пилешко филе 700-800 г компир сув зачин сол, црн пипер 2 јајца 200 мл кисела павлака 50 мл масло 20 г путер Постапка: Компирот излупете го, измијте го убаво и...

Ручек прсти да излижеш! Најдобрата комбинација од месо и компир

Потребни состојки: 700 г пилешко (батаци, крилца)+- 1 главица кромид 700 г компир 2 јајца 200 мл млеко 100 мл кисела павлака 100 мл јогурт 200 г брашно 100 мл масло Сол, црн пипер,...