Дома Тагови перење алишта

Таг: перење алишта

Секогаш ставам една лажичка црн пипер во машината за перење, а...

Речиси секогаш она што е генијално, всушност е многу едноставно. Состојките кои ги „сакаат“ алиштата се многу евтини и достапни, па може секој да...

БЕЛО КАКО НА РЕКЛАМА: Со овој домашен раствор белите алишта ќе...

Многумина се соочиле со истиот проблем, после првото, второто или третото перење купените бели алишта повеќе не се бели, туку ја промениле во бојата...

Мудроштина за перење на постелнината кој воодушеви 3 милиони луѓе: Мила...

Корисничка на ТокТок платформата Мама Мила објави видео кое има речиси три милиони прегледи: “Како креветот да ви мириса како сон”. Ова е едноставен...

Експертите предупредуваат никогаш да не ги переме алиштата на 30 и...

Перењето алишта на 30 и 40 степени се смета за грешка, особено кога станува збор за долната облека. Експертите не советуваат да престанеме да...

Исти како купечките, но поевтини: направете сами марамчиња за собирање на...

Сигурно барем еднаш во животот ви се случило да ги офарбате алиштата при перењето поради заталкан чорап, поради различна боја на алиштата или поради...