Дома Тагови печиво со спанаќ

Таг: печиво со спанаќ

ЗАБОРАВETE НА СИТЕ ПИТИ: Посна солена штрудла, здрава, вкусна, полна со...

ЗАБОРАВETE НА СИТЕ ПИТИ: Полнети солени печива, здрави, вкусни, полни со витамини - рецептот вреди да се проба! Здраво драги мои, еве еден предлог,...

Солено печиво со спанаќ: многу брзо се приготвува а вкусот му...

Фото и рецепт: Верче Илиоска - Многу лесно и брзо се подготвува. Потребни состојки: 4 јајца, ½ лажичка сол, 100 мл масло, 200 мл јогурт, 10 лажици брашно, 10 лажици палента, 1 прашок...