Дома Тагови орев

Таг: орев

Лек за вишок килограми: Овој чај го топи салото, лекува тешки...

Оревите се познати по своите лековити својства, навистина се единствени поради самиот факт дека од нив може да се искористи и лушпата и плодот...

Оревите се чистач на крвта, ги лекуваат белите дробови, штитната жлезда,...

Малку е познато за лековитоста на младите листови, зелените лушпи и незрелите плодови, кои помагаат при многу болести. Оревот е познат кај народот како чистач...

Ефикасен лек за болки во увото, стар 200 години, го користеле...

На наше огромно задовоство, овој лек ни го испрати нашиот редовен читател, Господинот Миленковски, со што ја зголеми колекцијата од народни лекарства. Еден орев внимателно...

Оревите го намалуваат холестеролот за 4 часа по консумирањето (рецепт)

Малку е познато за лековитоста на младите листови, зелените лушпи и незрелите плодови, кои помагаат при многу болести. Оревот е познат кај народот како чистач...

Мед со млади зелени оревчиња за бронхитис и други болести

За сите белидробни болести: Потребни состојки: 20 оревчиња 500 г мед Постапка: Младите оревчиња добро се мијат, се бришат, се сечат на четвртинки и се редат во тегла, па...

За слабокрвност: мелени ореви со мед и цимет – одлична комбинација!

Мелениот орев во комбинација со мед претставува одличен природен лек чија лековитост не може да се спореди ниту со најмоќните фармацевтски производи. Оваа вкусна комбинација...

Чудесен чај од орев: Против потење на нозе, прочистување на крвта,...

Чај од ореви се употребува за прочистување на крвта, отстранување на дигестивни пречки, при отсуство на апетит... Чај од оревовиот лист се додава во вода...

Фармацевтите изненадени: Домашен крем кој ги брише брчките и бубулиците како...

Многумина од нас се борат со акни и митесери и поради тоа посегнуваме по производи кои чинат многу пари а се преполни со штетни...

Мојата мајка имаше замастен црн дроб, со напиток кој го најдов...

Се викам Соња и би сакала со вас да го споделам нашето искуство. Пред еден месец на мојата мајка и дијагностицираа замастен црн дроб. Најпрво, при...

Го правеше баба, го подготвувам и јас – КУГЛОФ со вишни

Потребни состојки: - 3 јајца - 9 лажици брашно - 9 лажици шеќер - 9 лажици масло - 9 лажици млеко - 1/2 прашок за печиво - 2 ванилин шеќер - кора...