Дома Тагови око

Таг: око

ЗДРАВО ОКО И ВИД – ОВА ГИ PEШABA CИTE ОЧНИ БОЛЕСТИ

Иако не расте во нашите краишта, мангото е овошје кое заслужува големо внимание. Мангото е исклучително богат плод со антиоксиданти и многу важни нутриенти,...

Не мора да барате доилка, има подобро решение за јачмен на...

Иако се појавува и кај возрасни луѓе, јачменот е главно детска болест. Тоа е гнојно воспаление на ситните жлезди кои се наоѓаат на трепките...

Јачменче на око – колку и да ве нервира НЕ ГО...

Малите црвени јачменчиња кои најчесто се јавуваат во пределот на очите, можат прилично да бидат иритабилни и да не изнервираат. Тие меѓутоа, не се...

Погледнете ја сликата во текстот и веднаш дознајте дали ви се...

Оваа оптичка илузија за само еден момент ќе ви открие во каква состојба ви е видот и дали ви се потребни очила. Погледнете ја сликата. Ако...