Дома Тагови носна слузокожа

Таг: носна слузокожа

Оториноларинголог открива како да се стопира продорот на вирусот преку нос...

Пишува: проф.д-р Мирко Ивкич, спец. по оториноларингологија и хирургија на глава и врат Носот има заштитна улога, особено кога станува збор за пренос на респираторни...