Дома Тагови нерви

Таг: нерви

Ако сте нервозни зошто живеете во стрес: пробајте го ОВА

ПРОТИВ СТРЕС Магнезиум: Ги опушта напнатите мускули, го зајакнува срцето и го намалува крвниот притисок. Оној кој користи доволно магнезиум ќе биде многу поотпорен во...

Ернест работи во Австрија како киропрактичар – исповед на пациенти (ВИДЕО)

Ернест Дамјановски е нашинец кој живее и работи во Виена, Австрија. Вели дека неговата приказна во дијаспората е успешна, а се занимава со физиотерапија,...

Болести според годините

Секој период во животот си има свои предности но и болести. Иако 20-годишниците ретко се жалат на нешто, веќе во четвртата деценија започнуваат маките.​ Во...