Дома Тагови народни лекови

Таг: народни лекови

Лек за слаб вид, магла пред очите и појава на шари,...

Очите се најразвиениот сетилен opган во телото. Всушност, многу поголем дел од мозокот е насочен на одржување на функциите на видот отколку на другите...

10 домашни лекови кои никој не ги знае: решаваат чести проблеми...

Неопходно е да се консумираат витамини и минерали секојдевно, најдобро преку избалансирана исхрана, доколку сакамее нашиот имунитет да биде доволно силен и да може...

Пијте сурутка и јадете суво грозје секој ден, а болеста како...

Повеќето лекови во 18 век се состоеле од тоа што болните пиеле ладна вода или се капеле во неа, а според низа истражувања, ладната...

Народни лекови за безболно отстранување на папиломи (висечки брадавици)

Безболно отстранете ги брадавиците од рацете со помош на ова средство Обичните брадавици претставуваат заразни промени на непокриените делови од телото а најчест причинител е...

Лек за полипи во грло: една жена избегна операција со овој...

Здраво, ова е лек за сите болести на грлото како полипи, засипнатост и слично. Рецептот го доби мајка ми од една жена која со...

На многумина им помогнал овој лек да го регулираат шеќерот во...

Природен лек: 100% успешно го регулира високото ниво на шеќер во крвта! Дијабетесот е многу честа болест. За да го спречите напредувањето на болеста и...

Ова се 10 најдобри народни лекови: за грло, желудник, херпес, уво,...

Пилешка супа, мед и маслиново масло се само некои од најпознатите народни лекарства кои ефикасно и едноставно лекуваат разни симптоми од воспалено грло, забоболка...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"