Дома Тагови народни лекови со смоква

Таг: народни лекови со смоква

Овој лек го потпомага празнењето, ги исфрла токсините и го регулира...

Многумина имаат проблеми со варењето на храната, како и проблем со тврда столица. Чувството може да биде навистина непријатно, болно и напнато. Можеби ви...

СЕЗОНА Е: Смокви за кожа, бели дробови, грло, тумор, брадавици, запек,...

Во народната медицина смоквата се користи против опстипација, забоболка, отоци, тумори, кашлица, брадавици, воспалено грло, чиреви и гнојни апцеси. Во некои земји од млечниот...