Дома Тагови мусака со компир и мелено месо

Таг: мусака со компир и мелено месо

ОТСЕГА САМО ВАКА ЌЕ ЈА ПРАВАМ МУСАКАТА: 15 минути во кујна,...

Случајно налетав на овој рецепт и решив да го испробам зашто имаше многу позитивни коментари и сите што го испробале пред мене беа воодушевени...

ВКУСНО, А ТОЛКУ ЛЕСНО: Редена мусака која ќе ве израдува кога...

Оваа мусака ми е омилена, па затоа ја споделувам со секој што го познавам. Моите дома ја обожаваат и најмалку 2-3 пати седмично ја...

Супер сочна мусака

Потребни состојки: 1 кг компири 500 г мелено месо 1 цел домат 1 главица кромид 3 чешниња лук 1 фант за ќофтиња 2 јајца 1 шолја течна павлака за готвење, неутрална По вкус...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"