Дома Тагови мозок

Таг: мозок

ЗА СИТЕ НАД 40: Овие витамини се неопходни за да се...

Со текот на годините, заедно со остатокот од телото и другите органи, така и мозокот старее и се јавува ризик од појава на бројни...

81 годишен невролог после 3000 операции открива: Ова е смрт за...

Константниот тренинг е неопходен. Кога станува збор за хирургијата, неврохирургијата зазема второ место според сложеноста, веднаш после кардиохирургијата. До операција на мозок најчесто доаѓа поради повреди,...

Ставете гранче во косата: оваа билка го подобрува мозокот за 70...

Рузмаринот е неверојатно здрава билка која како традиционален лек се користи со векови. Тоа е божја билка – лек за многу болести, а најмногу...

Доколку имате проблем со имунитет и меморија – Омега 3 и...

Рибиното масло е добро за нашето здравје, бидејќи содржи омега-3 масни киселини, кои нашето тело не може да ги произведе и затоа ние мора...

Ако сте нервозни зошто живеете во стрес: пробајте го ОВА

ПРОТИВ СТРЕС Магнезиум: Ги опушта напнатите мускули, го зајакнува срцето и го намалува крвниот притисок. Оној кој користи доволно магнезиум ќе биде многу поотпорен во...

СЗО предупредува: ВАКА заштите се од радијацијата на мобилните телефони

Веќе со години експертите предупредуваат да се заштитите од штетното зрачење на мобилните телефони. Кога и Светската здравствена организација предупреди од можната опасност од...

Треба повеќе да шетате на ладно – еве зошто

Често слушаме дека студот е добар за нашето здравје, но дали точно ги знаете бенефитите кои нашето тело и ум ги имаат од ниските...

Можеби не сте знаеле, но ОВА ќе ви се случи кога...

Знаеме дека по престанокот на вежбањето мускулите се опуштаат, метаболизмот се успорува, но она што е помалку познато е дека и мозокот пати. Само...