Дома Тагови мини крофнички

Таг: мини крофнички

КРОФНИЧКИ СО 1 ЈАЈЦЕ: Тестото не го допирате со раце –...

Овие вкусни и брзи крофнички се меки и воздушести, а јогуртот во тестото ги прави да бидат уште попуфнасти и дава добар вкус. Крофничките...

Најубавите рецепти за крофнички: „Пампушки“ и мини крофнички, од кои излегуваат...

Вкусните мали крофнички кои ги нарекуваат и „пампушки“ може да се прават во слатка или солена варијанта, растат големи од квасецот кој го има...

ПАМПУШКИ ИЛИ СЛАТКИ ПУНЏИ: тестото е слично на крофни, не впиваат...

Вкусните мали крофнички кои ги нарекуваат и „пампушки“ може да се прават во слатка или солена варијанта, растат големи од квасецот кој го има...

Сочни мини-крофнички кои се приготвуваат за 10 минути

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – крофнички за 10 минути. Многу се вкусни, како што велат – лапни голтни. Може да...

Совршени мини крофнички – исти како оние што ги јадеме на...

Во време на пандемија кога не можеме да си дозволиме летен одмор на море, тогаш можеме барем да си овозможиме овие мини крофнички кои...