Дома Тагови мевлем за рани

Таг: мевлем за рани

Во Австрија секоја куќа го прави овој лек за болни зглобови...

Фото и рецепт: Нада Танковиќ Кога бев во Австрија го научив овој рецепт. Таму секоја куќа ја произведува оваа маст токму за скијачите, да можат...

Црн мевлем за извлекување на гној – рецепт за најмоќната лековита...

Оваа чудотворна маст се користи кај бројни воспалителни состојби, инфекции, цисти, чиреви, сраснат нокт, цистични акни, убоди од инсекти, темни дамки... Оправдано го носи називот...