Дома Тагови мевлем од гавез

Таг: мевлем од гавез

Од гавезот се прави најдобриот лек за вени, до лето –...

Најефикасните мевлеми за проширени вени ги прават помалку видливи и за 20 дена ги повлекуваат. Генетиката обично игра клучна улога во тоа дали ќе...

Облога направена од лист од гавез и маст преку ноќ ги...

Собирањето на ткивна течност околу зглобовите и отечените нозе се голем проблем особено навечер, а овој одличен и едноставен метод од народната медицина може...