Дома Тагови метаболизам

Таг: метаболизам

Тест со крекери: Дознајте дали ви е успорен метаболизмот

Според Националниот Институт за здравје во САД, просечниот дневен внес на јагленохидрати кој му обезбедува нутритивни потреби на организмот изнесува 130 г, односно 500...

Камилица и нане во нова формула за регулација на цревната флора...

Современиот човек континуирано се судира со секојдневни фактори кои го нарушуваат неговиот цревен бaланс. Нездравата исхрана, стресот и постојаното брзање, вирусните инфекции и земање антибиотици...

Здрава диета која ќе ви го промени метаболизмот и ќе ослабете...

Целта на оваа диета е покрај намалувањето на килограмите да се постигне и промена во метаболизмот, со што се гарантира дека изгубените килограми нема...

Чудесен напиток за намалување на шеќер во крвта, за имунитет и...

Само една шолја од овој напиток дневно го подобрува метаболизмот за 12%! Покрај тоа го регулира шеќерот во крвта, помага за подобро ментално здравје,...

Оваа билка содржи поголема количина железо од спанаќот, повеќе калциум од...

За нејзината нутритивна вредност најдобро говори фактот што содржи поголема количина железо од спанаќот, повеќе калциум од млекото и повеќе витамин Ц од лимонот...

Ако сакате да слабеете додека спиете – мора да го направите...

Дали знаевте дека бројни истражувања укажуваат на фактот дека најдоброто време за јакнење и изградба на мускулите е времето додека спиеме? Се’ што треба...