Дома Тагови мечкин лук

Таг: мечкин лук

Превкусна салата за Велигден од мечкин лук: Поздрава и повкусна од...

Дивиот лук лечи главоболки, штити од мозочен yдap и го забавува процесот на cтаpeење. Добар е и за лекување грип и настинка, штити од...

Превкусен намаз од мечкин лук, готов за 2 минути, веднаш се...

Ниту една билка не го чисти дигестивниот и кр.вниот систем, како мечкиниот (див) лук, поради што треба да се јаде и да се внесува...