Дома Тагови мароканско ќофте

Таг: мароканско ќофте

Ручек за добри два дена….МАКЕДОНСКО ЌОФТЕ во доматен сос

Многу вкусно јадење 👌 Потребни состојки: 500 г мелено месо 1 голема главица кромид Сол, црн пипер ½ лажичка мелен ким ½ лажичка мелена лут пипер (чили) или црн пипер 1...