Дома Тагови Манчмелоу

Таг: Манчмелоу

МАНЧМАЛОУ КОЛАЧ за сечиј џеб: Пенест десерт прелиен со чоколадна глазура,...

Maнчмалоу е познат деликатес и наместо да го купувате, направете го сами дома со едноставни и евтини состојки. Подготовката е многу едноставна, прелијте ги...

Едноставен, без и лесен Манчмалоу – единствена мана му е тоа...

Едноставен, без и лесен Манчмалоу - единствена мана му е тоа што брзо исчезнува! Tајната се крие во белиот крем... Потребни состојки: 6 жолчки 12 рамни лажици...

МАНЧМЕЛОУ кремаст колач кој се топи во уста

Многу убав колач, кремаст, се прави од евтини состојки, а излегува многу. Често го правам. Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици полни до врв остро...

Мачмелоу (100) – исто како купечкото и подобро

Фото и рецепт: Петрова Петрова Потребни состојки за тесто: 430 г брашно, 250 г маргарин, 2 јајца (ако се мали може и 3) 2 лажици какао, половина лажиче цимет, 1 прашок...

Ова дефинитивно е највкусната варијанта на тема Манчмелоу

Потребни состојки за кора: 5 жолчки 240 г шеќер 3 лажици какао 150 мл масло 200 г брашно 1 прашок за печиво 1 ванилин шеќер 250 мл млеко За крем: 6 белки 10 лажици шеќер 1...