Дома Тагови манчмалоу

Таг: манчмалоу

МАНЧМАЛОУ ТОРТА: Многу едноставна и брза, ја сакаат и стари и...

Многу е едноставна и брзо се приготвува. Вкусна е, децата ја обожуваат, а и возрасните не се рамнодушни. Пробајте, ќе ви се допадне. Ќе...

Веројатно сте пробале многу рецепти за манчмалоу, но ниеден не е...

МАНЧМАЛОУ: највкусниот кој сум го пробала досега – тајната се крие во фантастичниот крем. Лесен е за приготвување, многу вкусен и обилен. Едноставен, без и...

Брз и многу евтин Манчмалоу, кремаст и сочен колач кој се...

Рецепт и видео презентација на Станислава од "Гала Фуд" (Gala Food) - Евтин и брз Манчмалоу. Посапката за приготвување е навистина брза и едноставна,...

Едвај дочекав да излади: Манчмалоу кое се топи во уста

Фото и рецепт: Антонија Јукиќ Потребни состојки: 5 жолчки, 1 шолја (од 200 мл) шеќер, 1 шолја масло, 1 шолја млеко, 1 шолја брашно, 1 прашок за печиво и 1 лажица какао...

Едноставен, без и лесен Манчмалоу – единствена мана му е тоа...

Едноставен, без и лесен Манчмалоу - единствена мана му е тоа што брзо исчезнува! Tајната се крие во белиот крем... Потребни состојки: 6 жолчки 12 рамни лажици...

Највкусниот Манчмалоу кој сум го пробала – тајната се крие во...

Лесен е за приготвување, многу вкусен и обилен. Потребни состојки: 6 жолчки, 12 рамни лажици шеќер, 200 мл ладно млеко, 100 мл масло, 6 полни лажици брашно (120 г), 3 лажици...

МАНЧМЕЛОУ кремаст колач кој се топи во уста

Многу убав колач, кремаст, се прави од евтини состојки, а излегува многу. Често го правам. Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици полни до врв остро...