Дома Тагови манастирски компир

Таг: манастирски компир

Ваков вкусен компир потпечен во рерна – не сте јаделе досега:...

Ако ви здодеа од компирот приготвен секогаш на ист начин, пржен, печен или варен, тогаш ви го препорачуваме овој рецепт. Постапката за приготвување е едноставна...

МАНАСТИРСКИ компир од рерна: толку вкусно, а ќе ве чини само...

Манастирски компир со лук - крцкаво, сочно и многу вкусно. Јадењето е заситно, па можете да го приготвувате и во периоди на пост. Компирите...

Посен МАНАСТИРСКИ компир од рерна: толку вкусно, а ќе ве чини...

I РЕЦЕПТ: Манастирски компир со лук - крцкаво, сочно и многу вкусно. Јадењето е заситно, па можете да го приготвувате и во периоди на...