Дома Тагови малкало со суви пиперки

Таг: малкало со суви пиперки

Еден многу едноставен рецепт за макало од Малешевскиот крај – не...

Фото и рецепт: Пале Гугусовска Здравкова Потребни состојки: 20 суви пиперки 3-4 чешниња лук или по желба 200 мл масло за јадење 2 лажички мелен црвен пипер сол по вкус Постапка: Пиперките...