Дома Тагови локумадес

Таг: локумадес

Брзи крофни без киснење, за 25 мин готови!

Фото и рецепт: Елена Мишковска Крофнички со павлака, послатки крофнички не сте јаделе, пробајте и ќе се уверите. Без квасец, брзо се замесуваат, не киснат,...

Медени крофнички, локумадес: одлично изгледаат, превкусни се!

Медените крофнички или локми, се сметаат за дел од грчката кујна, но и од турската... од каде и да потекнуваат, не е важно, превкусни...