Дома Тагови листови од чувар куќа

Таг: листови од чувар куќа

Кога ќе станете наутро, овој лист прв ставете го во уста:...

Чувар куќа е билка која најлесно се одгледува и која не бара многу, а многу дава. Лесно поднеcyва разни климатски услови, но дефинитивно се...

КОГА ЌЕ ЈА ЗАСАДИТЕ – САМА ЗА СЕБЕ СЕ ГРИЖИ: „Секој...

Некои ја нарекуваат „камена ружа“, но сите ја знаеме како „чувар куќа“. Освен што е многу декоративна, оваа билка е многу лековита, а според...

Ставете 1 лист ЧУВАРКУЌА на лицето – сите дамки и несовршености...

Чувар куќата, заштитник на домот, позната е по своите бројни лековити својства, но исто така, може да направи многу за yбавината и здравјето на...

Најевтиниот лек на светот го имате во дворот, ЧУВАР КУЌА: Лечи...

Чувар куќата е многу издржлива билка што може да се одгледува во саксија или на отворено во градина. Достапна е во различни бои и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"