Дома Тагови лиснати ролнички

Таг: лиснати ролнички

Лилјана: Овие ролнички ми се омилени, однадвор лиснати, а внатре полнети...

Овие ролнички ги направив на Божиќ за мојата драга пријателка Лидија, но дури сега можам да го дополнам целиот рецепт со слика. Лиснатото тесто го...

ЛИСНАТИ РОЛНИЦИ СО ПАВЛАКА – толку се меки што веднаш ќе...

Рецепт на Том Филос – Лиснати ролнички со павлака. Одличен рецепт за многу меки печива, лесни како памук, а вкусот е неодолив. Запишете си...

Лиснати ролнички со павлака – се топат во уста, многу се...

Рецепт и видео презентација на Том Филос - Лиснати ролнички со кисела павлака. Одличен рецеп за многу меки печива, лесни како памук, а вкусот...