Дома Тагови лисната погача

Таг: лисната погача

Лисната пита која ќе ве воодушеви со вкусот, а може да...

Рецепт и видео презентација на “Домашен Готвач” – Лисната погача која сите ќе ве освои. За да го приготвите тестото за питата ќе ви...

Погача во листови: Сум правела доста лиснати погачи, но ниедна не...

Фото и рецепт на Верица Николиќ – Погача во листови. Прекрасна погача во која ќе уживате со секој залак. Сум правела доста лиснати погачи, но...

Најмеката лисната погача – однадвор крцкава, а внатре толку воздушеста и...

Во овој рецепт е прикажан рецепт за најмеката лисната погача. Однадвор е крцкаца, а внатре е толку воздушеста и мека како пена, се топи...

Лисната погача мека како душа плус разлистана

Фото и рецепт: Душица Дука Потребни состојки: 200 мл јогурт на собна темпартура 200 мл газирана вода 100 мл масло 1 јајце + белка 1 жолчка за премачкување 1 кесичка сув...

Лисната погача со тенка крцкава кора, а средина мека како памук,...

Фото и рецепт: Соња Накова Рецептот беше објавен во нашата и ваша група НМД рецепти од нашата драга членка Соња Накова. Потребни состојки: 500+50 г меко бело...

Погача која секогаш ќе ја правите – лисната, а воопшто не...

Лисната-масна погача е неизоставна на повеќето софри за дружење. Сите ја мирисаат, ја душкаат, ја очекуваат, ќе биде или нема да биде на трпезата. Ја...

Празнична лисната погача со облик на ружа – лесна подготовка

Фотографија и рецепт на Мучо Ова е вкус кој се памти, во погачата ќе се вљубите уште на прв поглед. Потребни состојки: 500 г сенаменско брашно, 20...

Лисната погача – наједноставна за правење од сите што досега сум...

Фото и рецепт: Вукица. Ова е наједноставната погача која досега сум ја направила, погодна и едноставна за филување доколку сакате да биде со фил. Потребни состојки: 700...

Вкусно месено и крцкаво – лиснато во облик на гасеница

Фотографија и рецепт на Sonia Andreev. Потребни состојки: 500 мл јогурт (на собна температура), 500 мл млако млеко, 1 свеж квасец, 1 лажичка сол, 1 лажица оцет, 150 мл маслиново...

Лисната погача со јогурт – многу вкусна и едноставна!

Крцкава и мека истовремено, декоративна, вкусна… пробајте! Потребни состојки: 1 кг (+100 г) брашно 1 лажичка прашок за печиво 1 коцка (40 г) свеж квасец 200 мл млеко 200 мл...