Дома Тагови липа

Таг: липа

Липовиот чај е многу здрав – лекува настинки, висок притисок, грчеви,...

Цветовите од липа делуваат диуретички и го олecнуваат сонот, а листовите може да се јадат и се користат за лекување на чирoви. Исто така,...

Лекува грло, го јакне имунитетот и го негува лицето: 3 начини...

Со векови се исползуваат лековитите својства на миризливата липа. За бројни народи таа е симбол за вистина и несебичност. Во лековити цели се користи...

Сируп од липа: за атеросклероза и висок крвен притисок, за настинки...

Рецепт од читател Подолу во текстот, после објаснувањето за својствата и дејствата на липата, можете да ги прочитате класичните рецепти за приготвување на сируп и...

Хеликобактер пилори, чир на желудник и прочистување на црн дроб ќе...

ЛЕКУВАЊЕ СО БЕЛКА ОД ЈАЈЦЕ Изматете белка од едно јајце со една лажица шеќер во прав па додадете една лажица маслиново масло. Една лажица од оваа...

Со овој рецепт ќе имате блескави заби без забен камен!

За да се ослободите од оваа грда појава поради која наталожените бактерии предизвикуваат воспаление на гингивата, односно „џепови“ (гингивитис и парадонтитис), помогнете си со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"