Дома Тагови лешници

Таг: лешници

Конзервиран матичен млеч во мед, во комбинација со јаткасти плодови –...

Во разговор со професионалниот пчелар Благојче Настевски дознаваме дека најбаран производ изминативе години е конзервираниот матичен млеч во мед, во комбинација со јаткасти плодови...

Плазма ролат со суво овошје, за 10 минути е готов

Потребни состојки: 600 г мелена Plazma 250 г омекнат путер 200 г шеќер во прав 200 мл сок од портокал 150 г брусница или суво грозје или мешано 200 г...