Дома Тагови лепињи со јогурт

Таг: лепињи со јогурт

Брзи лепињи со јогурт и кашкавал, ако не сте ги пробале...

Лепињи на малку поинаков начин! Потребни состојки: 500 г меко брашно 1 јајце 250 мл вода ½ коцка квасец 3 лажици масло 1 лажичка шеќер 1 лажица сол За премачкување: 200 мл јогурт 1 јајце 1...

Брзи лепињи со јогурт и кашкавал – на децата им се...

Потребни состојки: 500 г меко брашно 1 јајце 250 мл вода ½ коцка квасец 3 лажици масло 1 лажица шеќер 1 лажица сол За премачкување: 200 мл кисела павлака/цврст јогурт 1 јајце 1 лажица масло Оригано/власец/сол 100...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"