Дома Тагови лековита тинктура од глог

Таг: лековита тинктура од глог

Кардиолозите изненадени: Најдобриот лек за срце кој лечи аритмија, анемија и...

Сувите кајсии се добиваат со посебен процес на сушење кој ја евапорира водата од овошјето, без да ја оштети или намали хранителната вредност на...

Чудо од билки: Гавезот и глогот лекуваат сè од глава до...

Тинктура од најлековитата билка на светот Тинктурата од глог како додаток во исхраната има бројни лековити својства. Глогот содржи многу супстанции кои се ефикасни за...

Кај нас расте самоника: Ова е најлековитата билка на светот, ги...

Глогот содржи активни состојки со антиоксидативно дејство. Цветовите содржат етерични масла, триметиламин и гликозидот оксиакантин. Кинезите некогаш од глогот произведувале ферментиран пијалак, а негови остатоци...