Дома Тагови лековита ракија

Таг: лековита ракија

Лековита ракија со коприва и ореви за висок шеќер, песок во...

Одамна е позната лековитоста на копривата и младите оревчиња. Оваа ракија е добра за низа болести. Копривата ја прочистува крвта и го зголемува бројот на црвените...

АНАСОНКА: Или попозната како Мастика – Рецепт за освежителен и лековит...

Овој напиток има различни називи: Мастика, Анасонка, Узо, Миштрал... Летно време растението Pistacia lentiscus се засекува, а од него започнува да капе смола во облик...

Лековита ракија со коприва и млади зелени ореви за чистење на...

Оваа лековита ракија се користи за намалување на нивото на шеќер во крвта, ја прочистува крвта, против песок во бубрези и низа други болести. Потребни...