Дома Тагови лек за шеќерна болест

Таг: лек за шеќерна болест

Лек даден од Бога: Баба успеала да го намали шеќерот со...

Eдна баба од 75 години несебично споделила нејзин сопствен рецепт кој и помогнал да го намали нивото на шеќерот во кpвта за многу кратко...

ЛЕК ЗА ШЕЌЕР ВО КРВТА: Според билкарот Мартин Најдовски од Велес

Дивата круша одамна е позната како корисна, исклучителна намирница. Нејзините плодови се конзервирале на најразлични начини, се преработувале во желе, џемови, сокови, ракија, вино...

Земете една лажичка од оваа смеса пред спиење, ќе се разбудите...

Хималајската сол е вистинско богатство кое доаѓа од хималајскиот појас, а уште е позната и како „бело злато“. Често се нарекува и „розова сол“....

Златниот рецепт на баба Лиле за дијабетес со ореви и слаткарче...

Современиот свет се соочува со голем број хронични болести и метаболни болести од кои страдаат сè поголем број луѓе. Истовремено се чини дека модерната...

Сок од смрека е природен лек за шеќерна болест: Еве како...

Природата како и секогаш има лек за секоја болест, па така и сокот од смрекинки одамна е познат како лек за шеќерна болест. Лековит сок...