Дома Тагови лек за остеоартритис

Таг: лек за остеоартритис

МОДАР ПАТЛИЏАН ВО ВОДА ЗА АРТРИТИС: Го пиев 10 дена, не...

Ревматоидниот артритис (РА) е хронична и еволутивна инфламаторна болест со системски манифестации и прогресивна зглобна деструкција. Оставен без лекување, пациентот со ревматоиден артритис е...

За еден ден болките во коленото изчезнале: Оваа пресреќна жена со...

Болките во колената и зглобовите се проблем што засега многу луѓе ширум светот. Иако главно се јавува во старост, заради стареењето на лигаментите и...

Прашај паталец, а не гаталец: Јас сум лекар ама се лекувам...

Од архивите: П.Р.: Мајка ми со години има проблеми со зглобовите на прстите, докторите не се од некоја помош. Има дијагноза остеоартритис. Зглобовите се деформирани,...

Баба ми со овој лек го лечеше болниот грб и зглобовите...

Ова е рецептот на баба ми која имаше проблем со зглобовите и повремено го правеше кога “ја вртеа” (така велеше таа, а тоа значеше...