Дома Тагови леб во тенџере

Таг: леб во тенџере

ПЕРДУВЕСТ ЛЕБ: Фантастичен, брз и без месење, само мешате со лажица...

I РЕЦЕПТ: Пердувест леб кој не се меси, се меша со лажица / Фотографија и рецепт на Бранкица Крстиќ Со овој рецепт добивате фантастично мек...

СОВЕТ ОД ЕКСПЕРТ ЗА МЕСЕЊЕ ТЕСТО: Еве точно колку квасец се...

Нема ништо поубаво од мирисот на свежо печен домашен леб, со крцкава кора и мека средина. Но, за да јадеме вкусен леб, прво треба...

Пердувест леб – Фантастичен, а брз леб, без месење, само мешате...

I РЕЦЕПТ: Пердувест леб кој не се меси, се меша со лажица / Фотографија и рецепт на Бранкица Крстиќ Со овој рецепт добивате фантастично мек...

Леб во тенџере – многу вкусен и крцкав

Фото и рецепт: Сандра Јосифовска Потребни состојки: 1 кг брашно 1 квасец 1 лажичка сол масло 30 мл оцет 1 прашок за пециво 600 мл вода (млака) Постапка: Се замесува, се остава да стаса...