Дома Тагови леб мек како душа

Таг: леб мек како душа

ЛЕБ КАКО ОД ПЕКАРНИЦА: штета што не го прават по овој...

Овој рецепт за леб ми го бараат сите што ме познаваат бидејќи е мек одвнатре, а крцкав однадвор како да го правеле професионални пекари....

ЛЕБ МЕУРЧЕ: Мек како душа, повкусен леб одамна не сум пробала,...

Овој леб се пече 20 минути на ниска температура, а постапката за приготвување е многу лесна и секој треба го проба овој рецепт. Ќе...

Леб мек како душа

Фото и рецепт: Босилка Николиќ Потребни состојки: 300 мл вода 300 мл млеко 150 мл масло 2 лажички квасец 2 лажички шеќер 1 лажица сол 1 кг брашно отприлика, плус минус вие...