Дома Тагови кромид и мед

Таг: кромид и мед

МЕД И КРОМИД – ЛЕК ЗА ИСКАШЛУВАЊЕ, нема поефикасен од него...

Кромидот е меѓу најпопуларните и најкористените зеленчуци во целиот свет. Дури и непријатниот мирис и остар вкус не ги обесхрабруваат луѓето да јадат дури...

Народен лек со кромид, се пие 10 дена, а делува цела...

Кромидот има антиканцерогено дејство поради присуството на сулфурните компоненти и флавоноидните антиоксиданти на истиот. Притоа има имуностимулирачки ефект – пред сè заради солидните количини...

Најдобриот домашен лек за ИСКАШЛУВАЊЕ – само 2 состојки

Комбинацијата од мед и црвен кромид одамна е позната како исклучително ефикасен природен лек за смирување на кашлицата и исфрлање на густиот секрет. Предноста на...