Дома Тагови колач со портокал

Таг: колач со портокал

БРАЗИЛСКИ КОЛАЧ: Измати, излеј, испечи и прелиј со сируп од портокал...

Колачот со портокали е извонредно вкусен и сочен. Многу едноставно се приготвува: потребно е да ги изматите состојките и да го испечете, па да...

Мек, сочен и мирисен колач со неодолива арома на портокал –...

Мек, сочен и мирисен колач со неодолива арома на портокал. Доколку сте љубител на вкусот на портокалот во десертите, тогаш овој колач ќе ве...

Коцки од портокал: Колач кој се прави за 10 минути, а...

Фото и рецепт: Дана Дробњак Потребни состојки: 500 г кори за розен торта. За фил: 400 г шеќер, 300 мл вода, 3 замрзнати портокали (без кора), 250 г маргарин/путер, 150 г...

Бескрајно мирисни, бескрајно сочни, бескрајно едноставни – коцки со портокал

Секоја есен, штом се појават портокалите, јас го приготвувам овој едноставен колач, но бескрајно вкусен. Потребни состојки: 120 г путер 210 г шеќер 4 јајца 1 портокал 125 мл млеко 180...

Многу едноставен ЈАФА колач во 2 чекори

Многу брза и лесна подготовка, а добивате многу вкусен колач. Потребни состојки: 2 јајца 12 лажици шеќер 12 лажици млеко 10 лажици масло 15 лажици брашно 1 прашок за печиво 4 лажици...