Дома Тагови колач со крем од ванила

Таг: колач со крем од ванила

БАНАНА КОЛАЧ: Во неколку слоја вкусен крем, а без масло...

Ако ви се јаде некој лесен и освежителен колач од кој нема да се „онеcвестите“ зашто има премногу благ и масен крем, тогаш ова...

ЧУДО ОД 3 ЈАЈЦА: Најбрзиот и најмекиот колач со фантастичен вкус...

Многу мек колач кој се топи во уста, а многу брзо и едноставно се приготвува. отребни ви се 3 јајца, малку млеко и крем,...

Колач од вишни со гриз готов за 20 минути

Пред неколку дена го пробав овој колач и навистина уживав во него. Лесен крем, слатко-кисела комбинација, лесно за приготвување, одлично! Постојат слични рецепти, но не...

ДЕЛТА – 1001 ЛИВЧЕ: Колачот кој сите го обожуваат и бараат...

Потребни состојки: 1 лиснато тесто За фил: 3 пудинг од ванила 2 жолчки 200 г путер 200 г маргарин 200 г шеќер 1 шлаг пена 1 литар млеко Постапка: ФИЛ1: пудинзите и жолчките сварете ги...

Колач ЛАДНИ КОЦКИ – готови за 20 минути

Брз кремаст колач, едноставно се приготвува, го правам со години и никако не ни здосадува. Се надевам дека и вам ќе ви се допадне! Потребни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"