Дома Тагови колач со кокос и чоколадо со ориз

Таг: колач со кокос и чоколадо со ориз

Колач од чоколадо, ориз и кокос – се топи во уста,...

Овој колач е вистинско задоволство за љубителите на чоколадото и кокосот. Воздушест, кремаст, се топи во уста... Потребни состојки: 6 белки 100 г шеќер 100 г кокос 1 лажица...