Дома Тагови ќофтиња во кромид

Таг: ќофтиња во кромид

ЌОФТИЊА ПОСЛУЖЕНИ СО ЗАПРЖЕН КРОМИД: Како предјадење или цел ручек, за...

Ако сакате да подготвите нешто вкусно, едноставно и лесно, кое може да ви послужи како предјадење или цел оброк за вашите најмили или за...

Кромидот го полнам со мелено месо и ориз и виткам сармички...

Ако секоја пролет жaлитe за сармите како мене и едвај чекате да дојде есен за повторно да можете да ги јадете, тогаш ќе ви...

СОЧНИ ЌОФТИЊА ПЕЧЕНИ ВО КРОМИД: Одозгора гарнирани со рендан компир и...

Еве една интересна идеја за ручек. Се замесува тесто за ќофтиња, се прават топчиња и се редат во тава врз сечкан кромид. Доколку ги...