Дома Тагови капки

Таг: капки

ЛЕК ЗА ВЕНИ: Ја подобрува циркулацијата, ги намалува болките и отоците...

Потребни состојки: 50 цветчиња невен, 100 г рузмарин, 100 г кантарион, 100 г мајчина душичка, 100 г семе од коприва, 1 литар појака ракија....

Децата имаат потреби, мајките имаат знаење: помош при дијареа

Како и возрасните така и нашите најмлади честопати се судираат со разни алергени, предизвикувачи на инфекции, и воспаленија. Исто така правилната суплементација на редовната здрава...

Домашни антибактериски, антивирусни и антифунгални КАПКИ ЗА УВО ОД ЛУК

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: •Сечкан лук или цели, но потсечени чешниња •стаклена тегла •маслиново масло •капалка •Лаванда-етерично масло (по желба) ПОСтапка: Сечканите чешниња лук ги ставате во стаклена тегла и ги преливате со...

Вендоксин капки за подобра циркулација – рецепт

Потребни состојки: 1 литар домашна комова ракија 50 г лист од коприва сува билка 50 г Ива трева - Teucrium montanum 50 г кантарион Постапка: Во поголема тегла ставете литар ракија,...

Ослободете се од восплените синуси: Домашен напиток кој го одзатнува носот...

Синузитисот е една од полошите инфекции кои задаваат поголеми проблеми: главоболки, течење на носот и фацијална болка.  Симптомите може да траат 10 дена или 8...

Ефикасен лек за чистење на синусите

АНАСОН ПРОТИВ ГРИП По оброкот, џвакајте ѕвездест анасон. Ќе имате посвеж здив, ќе го поттикнете варењето на храната и ќе се заштитите од вирусите на...