Дома Тагови како го победив ракот

Таг: како го победив ракот

Ана раскажува: Како го победив ракот на дебело црево во четврта...

Ана Камерон, позната авторка на книги за деца, се разболела од рак на дебелото црево во 2011 година. Камерон објасни дека најпрво била подложена...

На 16 години добила рак, после 7 години Тамара раскажува како...

Приказната за борбата со ракот на Тамара Алемпијевиќ е вистинска инспирација за болните. Пред седум години на Тамара Алемпијевиќ, тогаш шеснаесетгодишна девојка, и била поставена...