Дома Тагови кајсии

Таг: кајсии

ЈОГУРТЕН ХИТ КОЛАЧ СО КАЈСИИ: Истовремено е кремаст и сладок и...

За подготовка на овој колач потребни ви се само 6 состојки. Овој јогуртен колач со кајсии е вистински летен хит кој треба да го...

Јадете кајсии додека ги има во сезона, еве зошто толку се...

Кајсиите се многу привлечно овошје со својата јарка жолтопортокалова боја. Плодот е сочен, мирисен и многу вкусен, а во внатрешноста има семка која е...

Марија (42) секое утро пиела напиток од 2 состојки, а за...

Овој напиток ќе ви помогне побрзо да дојдете до витка линија. За да се ослободите од вишкот килограми потребно е да ја регулирате исхраната...

Највкусниот џем од кајсии: потребни ви се само 3 состојки и...

Оваа година беше родна за кајсиите, па да ги искористиме максимално и да го приготвиме вкусниот џем кој одлично одговара за палачинки, колачи, торти...

Многу вкусен и освежителен сок од 5 јаболка и 2 кајсии

Фото и рецепт: Емилија Грујовска Домашен сок кој често го правам, излегуваат околу 4 литри. Може и повеќе дози да направите, но не сум сигурна...

Сок од кајсии без конзерванси и лимонтуси, потсетува на густиот сок...

Оваа година веројатно ќе имаме доволно кајсии за мармалад, џем, слатко и сок. Ова многу вкусно и лековито овошје за жал, го нема преку...

Колач ЈАЈЦЕ НА ОКО, развеселува со изгледот и воодушевува со вкусот...

Со името, но и со изгледот, овој колач потсетува на едно друго јадење, а тоа е јајце на око. Потребни состојки: 2 јајца 130 г шеќер 1 ванилин...

Освежителен, кремаст колач, кој брзо се приготвува: лапни – голтни

Потребни состојки: 250 г брашно 3 лажици шеќер во прав 1 јајце 125 г путер/маргарин 2 лажици ладна вода 1 лимон – рендана кора 1 ванилин шеќер 1 прстофат сол За фил: 450 мл...

ЗА ОНИЕ КОИ ПОСТАТ: Манастирска пита без масло

Потребни состојки за тесто: 100 г шеќер, 6 лажици џем од кајсии, 1 шолја сечкани ореви, 1 шолја сечкани урми, 1 шолја сечкано суво грозје (или цело), ½ л млака...

За да го избегнете ракот – направете го овој рецепт

Викторија Семјонова е експерт од областа на природното лекување. Со светот го подели својот рецепт за радикално чистење на цревата. ​ За овој рецепт ќе ви...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"