Дома Тагови кајенска пипер

Таг: кајенска пипер

Втријте го ова масло во зглобовите и болката ќе исчезне во...

Експертите велат дека многу луѓе патат од болки во грбот, колената, нозете, рачните и скочните зглобови – особено повозрасните лица. За жал, постојат бројни здравствени...

За неколку минути ослободете се од синусната инфекција со помош на...

Потребни состојки: 2 лажици јаболкова киселина 1 лажичка мед 1 лажичка кајенски пипер (црвен лут пипер во прав/чили во прав/Capsicum frutescens) 1 лимон – сок 1 чаша топла вода Постапка: Лимонот...