Дома Тагови јагнешка дроб сарма

Таг: јагнешка дроб сарма

Кој пробал памти и прераскажува: Маестрална ДРОБ САРМА како што ја...

Рецепт на Грозданка. Едно од задолжителните јадења на велигденската трпеза е „дроб сармата“ која се приготвува од јагнешки дробови и други внатрешни opгани, а...