Дома Тагови јадеж

Таг: јадеж

Ако после туширање ве чеша телото и ви се појавуваат црвени...

Голем број луѓе имаат одредени проблеми со јадеж на кожата кој се појавува после туширање или бањање. За многумина тоа е многу непријатно, речиси...

Билни капки за лекување на габични заболувања (кандидијаза)

Чаевите и билните капки направени од билки богати со етерични масла, го јакнат имунитетот и имаат силно противбактериско и противгабично дејство Candida albicans е една...

Со овој лек ќе заборавите на првут и јадеж

Потребни состојки: 100 мл јаболкова киселина 400 мл вода Постапка: Во едно шише од половина литар која горе има „цуцла“ ставете 100 мл јаболкова киселина и потоа долејте...

Откриени 2 нови симптоми кои предупредуваат на рак на кожа

Новото истражување направено во Jama Dermatology открива два нови симптоми кои укажуваат на рак на кожата, а тоа се болка и јадеж. ​ Научниците проучувале 268...

И се појавил јадеж и 4 месеци подоцна починала

Луси починала само четири месеци откако и се појавил јадежот, а три месеци по венчавката. ​ Луси (27) и Лијам од Лондон биле вљубен пар и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"