Дома Тагови јаболко и цвекло

Таг: јаболко и цвекло

ВАРЕНО ЦВЕКЛО: најефикасниот лек за замастен црн дроб и дебело црево

Цвеклото е коренест зеленчук познат и како црвена репка, трпезна репка, градинарска репка или само цвекло. Преполно со есенцијални хранливи состојки, цвеклото е одличен...

ВИТАМИНСКА САЛАТА: Ја враќа виталноста и енергијата, го зајакнува имунитетот

ВИТАМИНСКА САЛАТА: Ја враќа виталноста и енергијата, го зајакнува имунитетот. Рецепт на Гордана од каналот „Огнена кујна“. Многу вкусна и здрава салата која ќе...