Дома Тагови испукана кожа

Таг: испукана кожа

Домашен балсам за испукани раце со подмладувачки ефект

Ако имате сува и испукана кожа на рацете, направете си го овој домашен балсам. Ефектот е одличен: за 3-4 денови кожата на рацете станува...

Десет дена спиела со фолија на стапалата и решила огромен проблем

Еден од најголемите проблеми кои ги имаме со стапалата е тоа што кожата на петите почнува да пука и станува многу сува. Причините кои доведуваат...

Раствор од 3 состојки кој ги лекува стапалата од габични инфекции...

Потребни состојки (2:1:1): 1 литар вода (или 2 чаши вода) 500 мл јаболкова киселина (или 1 чаша) 500 мл средство за плакнење на устата (или 1 чаша) Постапка: Измешајте...

Измијте ги стапалата еднаш во оваа течност и веќе никогаш ќе...

Следете ги овие чекори и спасете си ги стапалата. Сувите нозе, како и испуканите уморни стапала мора посебно да се третираат. Вашите нозе заслужуваат посебно внимание...

Испробан лек за груби и испукани пети, дланки, калуси на стапала...

Ова е одличен рецепт за груби дланки, испукани пети, калуси на стапалата и грди нокти на нозете. Делотворен е и проверен а потребни ви...